Blog > Komentarze do wpisu

Czas wolny

Cześć, wszystkim! 

Ostatnio sobie tak myślałam o tym, że w dwudziestym pierwszym wieku mało kto ma coś takiego w tygodniu jak czas wolny. Można powiedzieć, że stało się to niemalże nieosiągalne. Nie liczę tych chwil pomiędzy zajęciami, nauką czy czymkolwiek. To są jedynie krótkie chwile. Chodzi mi o wolne popołudnie. O mienie czasu w postaci wolnych dwóch czy trzech godzin, niezaplanowanych. Ciężko w dzisiejszych czasach takie znaleźć. Zazwyczaj, gdy takowe się pojawiają, to znikają równie szybko, bo nagle się okazuje, że coś jednak trzeba zrobić. 

Czasami trudno nawet znaleźć te momenty pomiędzy zajęciami. Czasami wszystko jest tak nieogarnięte, że noc okazuje się zbyt krótka. Metodą oczywiście jest znalezienie środka, którym może być na przykład sposób na poukładanie sobie wszystkiego albo zrobienie listy. Ale po co moralizować nawet tu: na blogu? Nikt nie lubi, gdy się go poucza. Można gadać bez sensu, ale poparcia w życiu to często nie ma. Rada na dziś jest taka - albo coś robisz w całości, albo wcale. Na przykład, kiedy wiadomo, że następnego dnia są dwa sprawdziany powiedzmy, że z biologii i z geografii, to albo siadasz nad jednym i drugim od paru dni wcześniej i uczysz się przez tydzień codziennie albo z jednego zakuwasz, a drugie olewasz. Prawda w oczy kole, ale taki jest życie. Albo ciężko się zapracowujesz, albo z czegoś musisz zrezygnować. Preferuję to drugie, no chyba, że niezwykle mi na czymś zależy. Ale tak generalnie to lepiej chyba zdać coś na drugim terminie. Choć trzeba uważać z tymi poprawami, żeby nie nałożyło się to na inne sprawdziany, bo wtedy to już kompletnie idzie się pogubić i wychodzi katastrofa.

Tak więc, aby znaleźć sobie sposób na naukę czy jakąkolwiek pracę, aby choć trochę tego czasu wolnego jednak każdy miał. Odpoczynek, pamiętajmy też jest niezwykle ważny. Człowiek nie może się wiecznie stresować, bo zapracuje się albo wpadnie w depresje. Trochę luzu nie zaszkodzi :D

 

Pozdrowionka, Aleksandra Bell

 

CZYTAM=KOMENTUJĘ :P

środa, 19 listopada 2014, a.bell

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Anonim, 88.156.169.*
2014/11/20 19:35:13
Zdecydowanie się zgadzam :) Ja też ostatnio cierpię na brak czasu, ale liczę na to, ze uda mi się to wszystko jakośpoukładać :)